Fritidsgårdar

Vi arbetar hela tiden med att utveckla fritidsgården på ett medvetet sätt. Vi är medlemmar i ett nätverk som står för kvalitet och kompetens i samverkan och jobbar med delaktighet och inflytande med våra ungdomar. Vi jobbar aktivt med att ge ungdomar möjlighet att växa och att erbjuda en trygg miljö.

Floby fritidsgård

Öppettider

  • Onsdagar klockan 15–21, fredagar klockan 15–22
  • För årskurs 6: onsdagar klockan 15-18, fredagar klockan 15-19

Adress

Parkgatan 29, 521 51 Floby

Kontakt

Fritidsledare
Marie-Louise Gustavsson
070-287 15 89
Marie-louise.Gustavsson@edu.falkoping.se

Fritidsledare
Rafal Osmanovic
076-116 13 08
rafal.osmanovic@falkoping.se

Gudhems fritidsgård

Öppettider

Tisdagar klockan 16-21

Adress

Klostervägen 24, 521 74 Gudhem

Kontakt

Processledare
Kasper Abrahamsson
kasper.abrahamsson@falkoping.se

Kinnarps fritidsgård

Öppettider

Torsdagar klockan 14.30-21

Adress

Tångavägen 1, Kinnarp

Kinnarps fritidsgård finns på Instagram.länk till annan webbplats

Kontakt

Telefon: 0515-88 59 44
Fritidsledare
Johan Larsson
johan.larsson@falkoping.se
Processledare
Kasper Abrahamsson
kasper.abrahamsson@falkoping.se

Stenstorps fritidsgård

Öppettider

  • Onsdagar klockan 15-21
  • Fredagar klockan 15-22

Adress

Slingvägen 40, 521 61 Stenstorp

Stenstorps fritidsgård finns på Instagram.länk till annan webbplats

Kontakt

Fritidsledare
Joel Sundberg
joel.sundberg@falkoping.se
Processledare
Alicia Svensson
alicia.svensson@falkoping.se

Ungdomens Hus Falköping

Öppettider

Tisdagar - Torsdagar klockan 15-21

Adress

Odengatan 41, Odenhallen

Ungdomens Hus finns på Instagram.länk till annan webbplats

Kontakt

Verksamhetsledare
Johanna Dahl
0515-88 54 94
johanna.dahl@falkoping.se

Joel Sundberg
076-116 25 63
joel.sundberg@falkoping.se

Johan Larsson
076-116 27 53
johan.larsson@falkoping.se

Duaa Jawad
duaa.jawad@falkoping.se

Tilo Ceesay Emblason
tilo.ceesayemblason@falkoping.se

Ahmad Hashimi
ahmad.hashimi@falkoping.se

Rafal Osmanovic
076-116 13 08
rafal.osmanovic@falkoping.se

Marie-Louise Gustavsson
070-287 15 89
Marie-louise.Gustavsson@edu.falkoping.se

Vartofta fritidsgård

Öppettider

Måndagar 15-21

Adress

Lokalgatan 5 (samlingslokalen), Vartofta

Vartofta fritidsgård finns på Instagram.länk till annan webbplats

Kontakt

Fritidsledare
Johan Larsson
johan.larsson@falkoping.se
Fritidsledare
Rafal Osmanovic
076-116 13 08
rafal.osmanovic@falkoping.se